Share this post on:

Používanie telefónu a vplyv na naše ZDRAVIE 📱
Zlé držanie tela je jeden z veľkých problémov súčasnej doby, od ktorého sa odvíjajú ďalšie a ďalšie zdravotné komplikácie. Osoba, ktorá je neustále zhrbená nad niečím, si môže vážne poškodiť chrbticu.

Držanie tela môže ovplyvniť aj emocionálny rozhľad. Napr. jedincovi trpiacemu depresiou sa často predpokladá zhrbená póza – natiahnutý krk, prepadnuté a predsunuté ramená a ruky pred telom namiesto vedľa tela. K tomuto všetkému prispieva aj nesprávne používanie mobilov.

Problém vzniká pri nesprávnej polohe hlavy. Uhol vychýlenia tu zvykne byť veľký a záťaž krčnej chrbtice rastie naozaj dramaticky. 

Pri 40-stupňovom uhle je to ako keby sme niesli štvornásobok hmotnosti našej hlavy, pri 60-stupňovom ohnutí krku nadol je to skoro päťnásobok.

Ak človek časom nechce vyzerať ako obrátené „U“, mal by si vytvoriť návyk správnej manipulácie s mobilom. A to tak, že namiesto sklonenia hlavy k mobilu, ju bude držať rovno a mobil bude v úrovni očí. Tak zabránime zbytočnému preťažovaniu krčnej chrbtice a nebudeme musieť chodiť na masáž kvôli „seknutému krku“, ale kvôli relaxu a iným benefitom, ktoré masáž prináša.
Share this post on:

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *