Share this post on:

Je to úžasný relax pre vašu hlavu!

 

V dnešnej rýchlej dobe je dôležité dopriať si čas pre seba. Indická masáž hlavy vychádza z ajurvédy. Je starodávna terapeutická prax, ktorá sa v Indii používa už viac ako 2 000 rokov. Je súčasťou lekárskej praxe zvanej ajurvéda, ktorej cieľom je podpora dlhého života a vyváženie energií tela. Často sa používala s koreninami a bylinkami, ktoré podporovali dobré zdravie a pokožku.

Táto populárna masáž, ktorá sa zvyčajne vykonáva pri sedení klienta, trvá približne 20 – 30 minút a pracuje sa na hornej časti chrbta, ramien, krku a hlavy. Je taktiež skvelým doplnkom pri inom type masáži.

Zoznámte sa bližšie s jej výhodami

  • Zmiernenie migrény

Napätie v chrbte, krku a hlavy môže často viesť k bolestiam hlavy a migréne. Vaša masáž bude zameraná na vyvíjanie tlaku na chrbát, ruky a ramená, aby sa znížilo napätie vo svaloch. Masáž okolo krku a hlavy podporuje cirkuláciu mozgovej tekutiny a zmierňuje bolesti hlavy spôsobujúce blokády.

  • Podporuje rast vlasov

Masáž pokožky hlavy zvyšuje výživu a kyslík do vlasového folikulu, čo následne stimuluje rast vlasov. Masáž pomáha lepšiemu vstrebávaniu. Čím viac masáže máte, tým väčšie sú šance na dobrý rast vlasov.

  • Stimuluje lymfatickú drenáž

Lymfatický systém odstraňuje odpadové látky z tkanív. Indická masáž hlavy napomáha v tomto procese stimuláciou obehu a podporuje prirodzený odtok lymfy. Pomáha tiež pri dodávaní nových živín a kyslíka do buniek.

  • Zmierňuje nespavosť a únavu

Indická masáž hlavy zmierňuje stres a napätie v tele podporou relaxácie. To umožňuje hlboký pocit pohody a relaxácie, čo ovplyvňuje váš spánkový cyklus.

  • Zmierňuje príznaky úzkosti a depresie

Masáž hlavy podporuje produkciu niektorých hormónov, čo je jeden z najlepších spôsobov znižovania úzkosti a zlepšenia nálady človeka.

  • Obnovuje energetické hladiny

Indická masáž hlavy pracuje s ajurvédskym konceptom, ktorý presahuje hranice liečenia a kladie dôraz na rovnováhu. Práca na čakrách pomocou indickej masáže má silný účinok na uvedenie energie tela späť do rovnováhy.

  • Zvyšuje možnosti pamäte

Často mávame ťažkosti s krátkodobou pamäťou, pretože náš mozog je preťažený neusporiadanými myšlienkami, čo nám veľmi sťažuje efektívne ‚zaznamenávanie‘ a zhromažďovanie myšlienok a udalostí. Indická masáž hlavy nás brzdí, zmyselné vedomie sa zmocňuje, myšlienky utíchajú a vedomie sa dostáva do popredia.

Share this post on:

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *